Ból zęba może być lekkim dyskomfortem, jednak także może dać się we znaki intensywnym kłuciem, tępym bólem czy ciężkim pulsowaniem. Podstawowy odruch to uśmierzyć ból zęba. Jednak przede wszystkim powinniśmy w sytuacji bólu zęba sięgnąć po telefon oraz umówić konsultację u stomatologa. Zęby bolą tak bardzo nie bez powodu. Muszą krzyczeć o własnym stanie, ponieważ kiedy je zignorujemy, to rozwijający się stan zapalny może zarazić zatoki, natomiast choćby mózg, nie wspominając już o sercu! Domowe sposoby na ujarzmienie bólu zęba mogą być rzeczywiście niezwykle dobre. Co więcej, nie obciążają wątroby tak jak leki. Spróbuj znanych artykułów, jakie pomogą Ci pozbyć się bólu zęba naturalnie.

Jakie są domowe sposoby na ból zęba?

Jest dużo form na ukojenie bólu zęba w domu, należy natomiast pamiętać, iż są to tylko środki doraźne, jakie nie wymienią konsultacji w gabinecie dentysty. Niezwykle wielokrotnie stosuje się goździki oraz wyciąg goździkowy, jakie wchodzą również w skład środków dentystycznych. Charakteryzują się one funkcjonowaniem przeciwzapalnym oraz znieczulającym. Znajduje się w nich przeciwbólowy eugenol. W wypadku olejku goździkowego należy tylko uważać na dawkę, by nie spowodować specjalnych podrażnień błony śluzowej.

Paracetamol na ból zęba

Jednym spośród nierzadko wykorzystywanych środków jest paracetamol. Jest wtórną p-aminofenolu, pokazuje oddziaływanie znieczulające i przeciwgorączkowe. Środek należy dawać w odpowiednich ilościach oraz z daną częstością. Osoby dorosłe powinny stosować paracetamol doustnie w dawkach: 300–500 mg co 3 godziny, 300–600 mg co 4 godziny czy 500–1000 g co 6 godzin. Maksymalna ilość, jaką dorosły może otrzymać w czasie doby to 4 gramy paracetamolu, natomiast jeśli leczenie trwa parę dni to 2,5 grama. Paracetamol nie uszkadza śluzówki żołądka.

Wykorzystywanie płukanek

Pomoc mogą dać płukanki, np. z łyżki soli oraz jodyny rozpuszczonej w szklance wody. Pomóc może także zimny czy ciepły wywar z szałwii, jaka słynie z wartości antyseptycznych. Doskonałym ziołem do wywaru może wykazać się też rumianek, wielokrotnie wykorzystywany do utrzymania dobrej czystości jamy ustnej u dzieci. Tu, na wybrane typy bólu, najdoskonalszym sposobem może być ssanie kostki lodu przyrządzonej z rumiankowego naparu.

Akupresura

Natomiast może sięgniesz po klasyczną medycynę chińską? Spróbuj akupresury. Zgodnie z nauką Chińczyków, uciskając dany punkt na ręce czy stopie jesteś w stanie uśmierzyć ból w całkowicie odmiennej partii ciała. By pozbyć się bólu zęba musisz poprzez ok. 2 minuty uciskać miejsce, w jakim kciuk łączy się z palcem wskazującym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj