Jeżeli szukasz sprzętu sportowego, aby wyposażyć swoją domową siłownię to prawdopodobnie masz dość korzystania z placówek, w których stale przebywa dużo ludzi i panuje hałas. Wolisz potrenować w ciszy i spokoju bez konieczności wychodzenia z mieszkania i tracenia czasu na dojazd. Zatem jaki sprzęt do ćwiczeń w domu kupić?

Popularność prowadzenia zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej stale rośnie. Coraz więcej ludzi decyduje się uprawiać sport i prawidłowo odżywiać. Wiele osób jako miejsce treningu wybiera siłownię, jednak wiąże się to z koniecznością dojazdu i stałymi opłatami. Dodatkowo zazwyczaj przebywa tam spora liczba innych ćwiczących, co jest szczególnie uciążliwe dla osób nieśmiałych i lubiących ciszę. Alternatywą może okazać się własna domowa siłownia! Jaki sprzęt kupić do treningu w domu?

Domowa siłowania – hantle

Hantle to jedne z podstawowych akcesoriów na siłowaniach. Jeśli chcesz stworzyć swoją własną, warto wyposażyć ją w hantle regulowane z możliwością zmiany obciążenia. To dobre rozwiązanie, szczególnie jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z treningami i nie do końca znamy własną wytrzymałość oraz możliwości.

Domowa siłownia – ławka treningowa 

Ćwiczenia z wykorzystaniem ławki treningowej nie muszą ograniczać się wyłącznie do ćwiczeń ze sztangą. Przyrząd ten umożliwia wykonywanie różnorodnych ćwiczeń rozwijających różne partie ciała. Decydując się na kupno ławki sportowej warto zwrócić uwagę na poszczególne parametry, m.in. czy posiada możliwość regulowania poziomu oparcia oraz siedziska. Dzięki temu zwiększa się możliwość wykonywania urozmaiconych ćwiczeń.

Domowa siłownia – rower stacjonarny

Jeśli twoja domowa siłownia ma służyć jako miejsce do ćwiczeń cardio warto wyposażyć ją w rowerek stacjonarny. To niezwykle popularne akcesorium treningowe, które zyskało uznanie sporej grupy użytkowników. Wybierając nowy rower stacjonarny warto odpowiednio dobrać go do wzrostu oraz poziomu naszych możliwości. Z tego względu, dobrze jeśli rowerek posiada możliwość zmiany poziomu trudności jazdy.

Domowa siłownia – mata 

Mata jest jednym z podstawowych elementów, w które powinna zostać wyposażona domowa siłownia. Odpowiednio dobrana amortyzuje uderzenia hantli lub sztangi, dzięki czemu chroni podłogę przed uszkodzeniami. Ponadto zapewnia stabilny grunt ćwiczącemu, a co za tym idzie, zapobiega poślizgnięciom oraz upadkom. 

Domowa siłownia – orbitrek

Domowa siłownia nie musi ograniczać się wyłącznie do ćwiczeń siłowych i z obciążeniem. Równie dobrze możemy postawić na trening ogólnorozwojowy oraz aerobowy. Orbitreki pozwalają na ćwiczenia zarówno o bardzo dużej intensywności (interwałowe) jak i umiarkowane (cardio). Mogą więc posłużyć jako forma rozgrzewki lub osobna jednostka treningowa. 


Sprawdź więcej na musclefactory.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj