Kupujący na Allegro dostaną szansę anulowania zakupów w czasie trzech dni, jeśli sprzedawca w tymże okresie nie prześle zamówionego produktu. Zmiana weszła w życie od początku lipca. Nowy sposób anulowania zamówienia pojawiła się na Allegro 1 lipca u wszelkich sprzedawców mających konto firmowe. Klienci będą mogli w czasie trzech dni zrezygnować z zakupu, pod warunkiem iż stan paczki nie zostanie zamieniony na wysłane.

Anulowanie transakcji na Allegro

Dla osób fizycznych niezwykle korzystna może wykazać się informacja o tymże, jak anulować własny zakup. Aby to zrobić, starczy zatem wysłać do sprzedającego maila z informacją o anulowaniu zakupu – niewątpliwie, jeżeli za niego też nie zapłaciłeś. Niestety, jednak serwis nie dysponuje guzikiem anulowania transakcji – możesz go zobaczyć jedynie wówczas, kiedy np. wrzucisz do potencjalnego kosza za dużo przedmiotów z jednej aukcji. W takiej sytuacji możesz je stamtąd wyeliminować też przed dokonaniem transakcji.

Pamiętaj, iż po anulowaniu zakupu, sprzedawca zwróci się do Allegro z prośbą o zwrot prowizji dając powód, dla jakiego nie doszło do finalizacji umowy. Uzyskasz wtedy maila z pytaniem od Allegro (odpowiedź Tak czy Nie) o przyznanie powodu, dla jakiego nie kupiłeś przedmiotu. Pamiętaj, iż jeżeli w czasie 7 dni nie odpowiesz, Allegro da zwrot prowizji sprzedającemu.

Nie wszystko można anulować

Propozycja anulowania zamówienia jest dostępna w wypadku zakupów od sprzedawcy, jaki ma konto firmowe. Z funkcji nie skorzystamy, kiedy od złożenia zlecenia upłynęło więcej aniżeli 3 dni czy kiedy realizacja zlecenia już się zaczęła, więc kiedy sprzedawca zmieni stan własnego zamówienia np. na w realizacji czy poda numer do śledzenia paczki. O tychże zasadach pisze Allegro na własnej stronie. Należałoby też nadmienić o grupach, w jakich nie możemy anulować zakupu. Są to leki, artykuły inwestycyjne, karty podarunkowe, kody, gry online, audiobooki, e-booki.

Wycofanie z licytacji

Allegro to również dużo licytacji, dużo osób korzysta spośród tejże formy zakupów, by wylicytować zdecydowanie odpowiedniejszą ceną aniżeli w wypadku standardowego zakupu. Jeżeli planujemy zrezygnować z licytacji konkretnego przedmiotu należy przejść na stronę Moje Allegro > Moje zakupy > Licytacje oraz Kup Teraz > Licytuję. Innym krokiem jest dobranie przy nazwie licytowanego przedmiotu Możliwości – Prośba o wycofanie. Należy potwierdzić powód własnej rezygnacji z licytacji oraz kliknąć klawisz Zatwierdź. Własny wniosek dojdzie do sprzedającego, od niego zależy czy zgodzi się on na anulowanie własnej propozycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj