Skąd pochodzę, gdzie mieszkała moja rodzina, czy mamy pewien herb? Tworzenie drzewa genealogicznego ze zdjęciami, na jakim odnajdą się przodkowie, jakich nigdy nie miałeś możliwości napotkać, to dobry sposób, aby odpowiedzieć na owe zagadnienia oraz poznać własne dziedzictwo. Dla dorosłych to z kolei możliwość do upamiętnienia zmarłych oraz tworzenia dobrego pokazania historii rodziny. Gdzie poszukiwać danych? Jak przygotować drzewo genealogiczne?

Jak przygotować drzewo genealogiczne?

Przede wszystkim, musimy poszukać kogoś, kto zna historię własnej rodziny oraz pomoże nam cofnąć się o parę pokoleń. Na konieczności pracy domowej zwykle starczają dziadkowie czy pradziadkowie, jeżeli planujemy dokładnie poznać historię rodziny oraz szukamy np. księgi parafialne – możemy znaleźć przodków sprzed wielu, wielu lat. Też to, jak drzewo genealogiczne będzie wyglądać, zależy od nas. Może to być po prostu wzór, w jakim rozdysponowane będą następne pokolenia, możemy narysować drzewo. czy okleić na karcie zdjęcia, jakie powiążemy kolorowymi linijkami.

Gotowe drzewo genealogiczne rodziny

Można też kupować wykończone drzewo genealogiczne rodziny. Oszczędzi nam to pracy, będziemy mieć również gwarancję wyjątkowego rezultatu. Takie drzewo genealogiczne może stanowić wspaniałą ozdobę czy upominek dla któregoś członka rodziny. Z pewnością dziadkowie niezwykle ucieszą się z takiej pamiątki, będą mogli z dumą patrzyć na wszelkie własne dzieci oraz ich rodziny.

Od kogo rozpocząć drzewo genealogiczne?

Doświadczenia zawsze rozpoczynamy od osoby, jakiej planujemy zrobić wywód przodków. Nie należy pomijać pokoleń, ponieważ jeśli się pomylimy, to zrobimy drzewo genealogiczne komuś innemu. Badanie nowego pokolenia winno wystąpić właśnie kiedy jesteśmy pewni aktualnych ustaleń. Tak także zazwyczaj rysujemy wywód przodków: u spodu znajduje się najmłodsza osoba, natomiast w górze jej przodkowie. Tymczasem rysunek naturalnego drzewa genealogicznego (wywodu potomków) rozpoczyna się u podstawy, od najdawniejszego przedstawiciela rodu, natomiast jego potomkowie „rosną do góry”.

Czy są określone programy pomagające w przygotowaniu drzew genealogicznych?

Jest ich niezwykle wiele. Na starcie własnej pracy tychże dokumentów jest mało oraz też je pamiętamy. Tymczasem w czasie, kiedy praca nas interesuje, to własne szukania rozwijają się jeszcze bardziej oraz dotyczą choćby paru tysięcy osób. Nie jesteśmy więc w stanie wszystkiego zapamiętać. Wielokrotnie także się wydaje, iż dokumenty dotyczą osób o tychże samych imionach oraz nazwiskach – np. w rodzinie była kultura dziedziczenia imion – jednak są to całkowicie obce osoby.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj