Zwierzę to nie zabawka, jednak żywa istota, jaka ma własne uczucia oraz konieczności. Nim sprawisz sobie czy własnemu dziecku odpowiedniego pupila, zastanów się czy będziesz w stanie zagwarantować mu odpowiednią opiekę. Zwierzę będące w domowych warunkach nie może być zostawiony sam sobie – będziesz musiał zagwarantować mu dobry rozwój psychiczny, natomiast również fizyczny. To fakt, iż zwierzę uczy odpowiedzialności oraz wrażliwości, jednak choćby to najłagodniejsze z charakteru może pod wpływem emocji wiele zrobić.

Po pierwsze – trafny dobór

O doborze pupila nie winien stanowić przelotny wybryk, jedynie podstawowe przeanalizowania. Dobierając zwierzę, należy wziąć pod uwagę wszelkie za oraz przeciw. Należy poczytać o oczekiwaniach oraz sposobach hodowli ewentualnego pupila. Odpowiednio poradzić się profesjonalisty – na przykład pracownika sklepu zoologicznego. Pamiętajmy, iż pies będzie własnym towarzyszem choćby poprzez 15-18 lat. Jeżeli wciąż jesteśmy poza domem, pracujemy do późna, jedziemy, nie powinniśmy decydować się na pieska, gdyż potrzebuje on określonej opieki. Nieco łatwiej jest w wypadku kota, jaki może dłużej pozostawić sam. Psy lubią dalekie spacery, należy mieć na to czas.

Zwierzę w domu: należy polubić obowiązki

Bycie ze zwierzakiem w domu powoduje dużo radości oraz przyjemności, jednak wiąże się też, niestety, ze stałymi, kolejnymi obowiązkami. Musisz pamiętać o codziennym karmieniu, sprzątaniu, zabiegach pielęgnacyjnych (np. mycie sierści, obcinanie pazurków, kąpiel), rutynowych konsultacjach u specjalisty weterynarii, natomiast w razie dolegliwości – częstszych.

Mało uciążliwa egzotyka – węże, agamy oraz żółwie

Łatwo dostrzec, iż gady nie są pieszczochami. Więc są one wyjściem dla osób, jakim wystarcza widok zwierzęcia oraz nie szukają wymagającego pupila. Większości gadów nie należy wyprowadzać na spacery, natomiast karmi się je raz dziennie czy rzadziej. W związku z tymże można je bezproblemowo zostawić w domu na cały dzień. Są one właściwie łagodne, leniwe oraz spokojne, chociaż np. agama królewska jest bardzo towarzyska oraz poszukuje kontaktu z człowiekiem do tego stopnia, iż określa się ją “kolczastym pieskiem”.

Królik – doskonały towarzysz do niewielkiego mieszkania

Jedną z pierwszych nasuwających się propozycji jest uszaty przyjaciel. Istotne jest dobranie dobrej klatki dla królika, więc takiej, jaka będzie miała co najmniej 100 cm długości. Należy również zagwarantować mu szansę biegania po mieszkaniu poprzez co najmniej 3-4 godziny dziennie. Można zrezygnować z klatki na rzecz profesjonalnego kojca czy wolnego wybiegu. Króliki żyją blisko 6-8 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj