Sypialnia to miejsce odpoczynku i relaksu. Przyjazna przestrzeń powinna być nie tylko funkcjonalna ale też wprowadzać odpowiedni nastrój. Źle dobrane kolory mogą pobudzać, zmniejszać pomieszczenie lub nie współgrać z dodatkami. 

Przyjazne barwy w sypialni

Czerwień, pomarańcz, czy żółć rzucają się w oczy. W przytulnym wnętrzu lepiej unikać tych kolorów, mobilizują one organizm do działania. W sypialni dużo lepiej sprawdzają się chłodne barwy takie jak różne odcienie błękitu lub szarości. Pomieszczenie będzie wydawało się chłodniejsze. Organizm dobrze wycisza się w otoczeniu jasnych brązów i delikatnych pastelowych kolorów. Taki dobór barw pozwala na uniknięcie bieli, które wciąż dominują w wystroju sypialni.  

Dobranie koloru do sypialni

Kolorystyka wnętrza powinna pasować do aranżacji wnętrza. Z ciemnymi meblami dobrze współgrają neutralne jasne beże, przybrudzony róż lub odcienie zielonego. Jasne umeblowanie daje o wiele więcej możliwości. Od kremowej bieli po wszystkie pastelowe odcienie. Tutaj warto skupić się na własnych preferencjach i odczuciach. 

Wybór kolorystyki wnętrze nie zależy tylko od mebli. Jeśli sypialnia jest mała warto zastosować różne odcienie bieli. Pozwolą na optyczne powiększenie pomieszczenia. W przypadku kolorowych ścian dobrym rozwiązaniem jest pomieszanie ze sobą barw. Jeśli cała sypialnia zostanie pokryta tą samą farbą pomieszczenie będzie się wydawało mniejsze. 

Mieszanie kolorów ścian w sypialni

Aby pomieszczenie nie było nudne warto zastanowić się nad mieszaniem kolorów. Najprościej zrobić to malując sypialnię na biało. Następnie jedną ze ścian pokrywa się mocniejszym kolorem. Biel pasuje do wszystkiego, szczególnie dobrze wygląda z ciemnymi barwami takimi jak granat, czy ciemny brąz. W sypialni równie dobrze sprawdzą się kontrastowe duety np. niemal czarna zieleń z brudnym różem. Takie zestawienia kolorystyczne spodobają się fanom mocnych barw. Barwy z przeciwległej palety kolorów dobrze ze sobą współgrają.

W przypadku aranżacji wnętrza sprawdza się również wykorzystanie spektrum kolorystycznego np. zszarzały delikatny błękit z granatem. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. 

Malowanie ścian na różne kolory sprawdza się w przypadku korygowania proporcji sypialni. Jeśli pomieszczenie ma kształt prostokąta, dobrym pomysłem jest pokrycie jednej ze ścian mocnym kolorem. Dzięki temu pomieszczenie wyda się krótsze i bardziej przytulne. Podobna zasada sprawdza się w przypadku małych, ale wysokich sypialni. Ciemniejszy sufit optycznie obniży górę sypialni. 

Kolorystyka sypialni powinna przede wszystkim pasować do jej właściciela. 


Sprawdź również: https://dekorio.pl/lozka-do-sypialni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj