Chociaż dla pewnych odcień ów może się wydawać za mocny, są tacy, jacy lubią jego głębię. Może on stanowić zarówno bazę kompozycji, jak również mocniejszy akcent na tle subtelniejszych kolorów. Butelkowa zieleń – ponieważ o niej mowa – to dobra, popularna teraz barwa, doskonała do wielu rodzajów wnętrz. Identycznie jak granat, butelkowa zieleń też kojarzy się z luksusem oraz klasą. Nic nadzwyczajnego – barwa owa była często wykorzystywana w czasach, kiedy duże budynki fascynowały własnym splendorem.

Butelkowa zieleń – co to za odcień?

Ciemna zieleń, popularnie zwana butelkową, to nasycony barwnikiem, dojrzały oraz pełen wyrazu odcień z grupy zimnych. Jej estetykę tworzą niebieskie, zimne oraz ciemniejsze tony. Odcieniem uzupełniającym dla butelkowej zieleni jest ciemna purpura – odcień królewski, prawdopodobnie dlatego butelkową zieleń widzimy jako barwę elegancką oraz z klasą. Nic nadzwyczajnego, iż butelkowa zieleń zdetronizowała, nie jedynie w pomieszczeniach, takich rywali jak granat oraz czerń. Butelkowa zieleń to zapewne najszlachetniejszy z odcieni koloru zielonego.

Butelkowa zieleń – dla kogo?

Zieleń to odcień często będący w naturze, więc jesteśmy z nim oswojeni oraz stanowcza większość osób kocha być w jego środowisku. Butelkowa zieleń jest dosyć ciemna, nastrojowa oraz spokojna jednocześnie. Więc chętnie sięgają po ów kolor osoby oczywiście o pogodnym nastawieniu, jakie lubią ciszę, umiarkowanie oraz nie lubią krzykliwości, jednak zarazem są skłonne zaryzykować, dla eleganckiego rezultatu.

Z jakimi odcieniami łączyć butelkową zieleń?

Butelkowa zieleń niezwykle kocha towarzystwo pozostałych odcieni. Jest na tyle powszechna, iż można ją z uznaniem stosować prawie ze wszelkimi. Niezwykle eleganckie, wysmakowane połączenia tworzy ze złotem, burgundem oraz różem. To doskonała mieszanka do pomieszczeń w stylu tradycyjnym lub glamour. Charakter nordycki kocha związanie butelkowej zieleni z bielą czy czernią. To mocniejsza kombinacja aniżeli szarości. Odcień w kolorze butelkowej zieleni pojawia się na ścianach, na obrazach, akcesoriach, natomiast choćby pościeli. Powoduje, iż biel wydaje się świeża oraz jeszcze bardziej naturalna.

Luksus i złoto

Harmonijne związanie intensywnej zieleni z kolorami złota to wnętrzarski strzał w dziesiątkę. Złote czy mosiężne podstawy lamp z zielonymi kloszami, złote baterie oraz zaczepy witryn w kuchni, marmurowy stół na złotym stelażu w salonie. Tak mało starczy, by wpisać odrobinę atrakcyjności oraz luksusu do własnego pomieszczenia. Ciemna zieleń może podkreślić każdy charakter, zatem jeżeli czujesz, iż to odcień dla Ciebie, nie czekaj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj