Szary odcień w mieszkaniu, od paru lat cieszy się stałą sławą. W wielu programach telewizyjnych lub produktach w gazecie wnętrzarskiej spotkamy się z zastosowaniem tego koloru oraz jego odcieni. Pytanie natomiast brzmi, czy taki szary salon nie będzie banalny, lub na pewno nadaje się do zastosowania w mieszkaniu? Mimo takiej popularności medialnej, dużo osób decyduje się na zastosowanie w domu odcienia niewątpliwie odmiennego od tego mało odcienia. Prawda jest taka, iż szary kolor oraz jego odcienie są doskonałą podstawą, jaka posłuży do tworzenia ciekawego oraz wyjątkowego pomieszczenia.

Szary salon: jakie dodatki i odcienie?

Szary odcień jest dobrą podstawą zarówno dla odcieni jaskrawych, jak również barw naturalnych. Więc w szarym salonie możemy mieć akcesoria w ciemnym odcieniu czerwieni, fiolecie, turkusowym, natomiast choćby jasnożółtym. Takie akcesoria odświeżą szare pomieszczenie oraz nadadzą mu styl. Niezwykle istotne, by podczas aranżowania szarego salonu dobrać jedną, maksymalnie dwie mocne barwy wiodące, by w pomieszczeniu nie zapanował kolorystyczny bałagan. Akcesoria w szarym salonie powinny mieć spójny charakter – innowacyjne, eleganckie czy tradycyjne.

Jakie dodatki do szarego pokoju rozweselą pomieszczenie?

Zastanówmy się jakie akcesoria do szarego wnętrza pozwalają nam trochę je rozweselić. Pierwszym, dosyć oczywistym pomysłem wydają się poduszki ozdobne. Są one dość niedrogie, łatwo dostępne, nie winno być także kłopotu z dokładnym wybraniem odcienia lub nareszcie potencjalną zmianą. Pozostałe akcesoria do szaro-białego salonu, jakie niewątpliwie należałoby wziąć pod uwagę, to na przykład koce lub pledy. Możemy natomiast poszukać czegoś bardziej subtelnego.

Szary pokój – postaw na granatowe akcenty

Szary odcień lubi towarzystwo pozostałych barw, szczególnie intensywnych. Nabywając akcesoria do szarego pomieszczenia, postaw zatem na odcień, jaki złamie spokojną barwę bazową. Doskonałym doborem będą kolory lazurowego, natomiast szczególnie szlachetny granat. Tworzy on z szarością doskonały zespół, jaki sprawdzi się we wnętrzach zaaranżowanych w rozmaitych stylach wnętrzarskich.

Szary salon – klasa i nowoczesność

Szarość to odcień popularny od paru lat oraz architekci pomieszczeń wybierają go wielokrotnie na podstawę innowacyjnych wnętrz, przede wszystkim salonów. Jest to kolor, jaki może stanowić dobre tło dla pozostałych odcieni, jednak też tworzyć nowoczesność pomieszczenia. Jeżeli chcesz, aby twój salon urządzony w szarościach jeszcze bardziej nawiązywał do stylu innowacyjnego, postaw na minimalizm oraz praktyczne meble do salonu w ciepłych barwach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj